Lider Agrounii: Z prezydentem Siemianowic mamy dużo wspólnych spojrzeń

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak przyjechał w poniedziałek do Katowic. Zapowiedział otwarcie biur we wszystkich miastach wojewódzkich. 

Redakcja: Z kim wystartuje pan w wyborach do Sejmu? Z tego co wiem, to prezydent Siemianowic Śląskich lider ruchu Polska Jest Jedna, dosyć pozytywnie się o panu wypowiada. Myślał pan o połączeniu sił?

Michał Kołodziejczak: Okazuje się, że mamy z prezydentem Siemianowic Śląskich wspólnych znajomych, którzy nie ukrywam w ostatnich dniach kontaktowali się ze mną, z pytaniem, czy dojdzie do skutku nasze spotkanie. Z prezydentem mamy dużo wspólnych spojrzeń, myślę, że warto o tym porozmawiać. Myślę, że warto rozmawiać też z ludźmi, którzy będą mieli  podobny cel jak my, czyli rozbić ten stworzony po 1989 roku monopol polityczny.

Czy wspólny start z Konfederacją jest brany pod uwagę.?

Dzisiaj nie bierzemy takiego scenariusza pod uwagę

Mówił pan, że premierowi Morawieckiemu powinno się odebrać paszport. Dlaczego? 

Ja uważam, że w ogóle wszystkim politykom z najwyższych funkcji powinno się odebrać paszporty. Zresztą widzimy to po przykładzie Jacka Kurskiego, który sobie znalazł robotę za granicą.  Ja nie mam do tych ludzi zaufania. Paszporty politykom powinno się zabrać z jednego powodu. Oni budują w Polsce taki kraj, rzekomo ich marzeń, bardzo dobry do życia dla ludzi. Więc ja domniemam, że i dla nich jest bardzo dobry do życia, dla ich rodzin. Więc niech tutaj żyją, niech tutaj pracują, niech zarabiają, niech tutaj będą między ludźmi, po tym jak ich mandaty władzy zostaną odebrane. Niech będą między innymi ludźmi. Bo oni dzisiaj tutaj żądzą, dorabiają się, a na emeryturę po pracy w parlamencie wyjadą za granicę, żeby żyć w lepszym świecie. To jest nieuczciwe.

Cała rozmowa poniżej