Lockdown na kolejne tygodnie? „Rekomendowane jest przedłużenie obostrzeń”

fot. Pixabay.com

Prawdopodobnie dzisiaj poznamy kolejne decyzje w związku z obostrzeniami. Aktualnie restrykcje obowiązują do 9 kwietnia. 

Z rządowych kręgów dobiegają informację, że twardy lockdown zostanie przedłużony o kolejne tygodnie.

– Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach obostrzenia należy przedłużyć – przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski w programie „Gość Wydarzeń” w telewizji Polsat. 

– Zarekomendowaliśmy rządowi przedłużenie obostrzeń epidemicznych w obecnej formie – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej.

 

Ma się zmienić również podejście do publikowanych danych epidemicznych

– Teraz najważniejszym parametrem przy podejmowaniu decyzji o obostrzeniach jest zajętość łóżek i respiratorów a nie dzienna liczba nowych zakażeń – poinformował minister Niedzielski na Twitterze.

„Liczba zakażeń spada. Każdy dzień lockdownu to gigantyczne straty gospodarcze, co przekłada się na ilość uratowanych żyć. Każdy dzień bez edukacji to więcej ludzi biednych, niewykształconych i żyjących mniej zdrowo” – twierdzi dr Paweł Basiukiewicz.

25 marca zostały ogłoszone nowe obostrzenia, które obowiązują do 9 kwietnia.
Zostały zamknięte m.in. duże wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, wprowadzono nowy limit osób w kościołach, zamknięto salony fryzjerskie i kosmetyczne.

źródło: Radio Zet/Polsat/tarnogórski