Pedofil zgwałcił i śmiertelnie pobił 3-letnie dziecko. Wyrok? 15 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne. fot. Archiwum Policji

Ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. Łódzki Sąd Apelacyjny złagodził wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve’a V, który jest oskarżony o zgwałcenie i zabójstwo 3-letniego dziecka swej partnerki. Wyrok jest prawomocny.

W 2019 roku Sąd w Sieradzu skazał 28-letniego mordercę, pedofila na 25 lat więzienia. Od tego wyroku obie strony złożyły apelację. Prokuratura zażądała dożywocia, a obrońca uniewinnienia. W efekcie czego, Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził wyrok do 15 lat więzienia oraz nałożył na oskarżonego 100 tys. zł zadośćuczynienia dla matki dziecka.

„Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu, jednakże uznaliśmy, że kara 25 lat pozbawienia wolności, podobnie jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną. Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony, zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne.” – mówił sędzia.

 

– „Wolny sąd” uznał, że obrzydliwy zwyrodnialec, który zgwałcił i zabił małe dziecko – powinien mieć niższą karę i będzie mógł opuścić więzienie już po 15 latach! Nie pozwolimy sądom na to. Już wnieśliśmy o kasację tego haniebnego „wyroku”. – napisał na swoim profilu Adam Adruszkiewicz, poseł PiS.

Wielu komentatorów twierdzi, że  najwyższy czas wprowadzić karę śmierci dla takich zwyrodnialców.

 

źródło: PAP