Lotny Festiwal Piwa w Katowicach. Muzyka, piwo rzemieślnicze i food trucki

Lotny Festiwal Piwa, jeden z najbardziej wyczekiwanych eventów dla miłośników rzemieślniczych piw, powraca do Katowic po raz drugi! To niezwykłe wydarzenie odbędzie się na placu Antalla i Sławika, bezpośrednio przed kultowym Spodkiem. 

2. Katowickim Lotnym Festiwalu Piwa nadchodzi wielkimi krokami – świętowanie zaplanowane jest bowiem na 19-21 maja. Szykuje się czas nie tylko odkrywania nowych smaków, ale także masy atrakcji czy muzycznych przeżyć.

Dlaczego warto się wybrać?

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food-trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.
To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.
Materiał promocyjny

Rzemieślnicze piwo, koncerty i food trucki 

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń – nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Dj Paweł Merena, który w piątek od godziny 20:00 będzie zabawiał Was największymi hitami! Co spotka uczestników w pozostałe dni? Koncerty na żywo, konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych!

Konkursy, degustacje, hulanki i swawole

To nie wszystko! Oprócz możliwości spróbowania rzemieślniczego piwa w trakcie Festiwalu wpaść będzie można także na Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w sobotę od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach. Dla prawdziwych piwomaniaków gratką okażą się również Lotne Mistrzostwa w ulubionym sporcie wszystkich studentów – flankach! Emocji nie zabraknie, a więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na wydarzeniu TUTAJ. Pamiętajcie, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!
Materiał promocyjny

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 2. Katowicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!
Gdzie: Plac przed Spodkiem, Katowice
Kiedy: 19-21 maja
Godziny festiwalu:
  • Piątek: 15:00 – 22:00
  • Sobota: 12:00 – 22:00 (22:00-2:00 Silent Disco)
  • Niedziela: 12:00 – 20:00  
Więcej informacji TUTAJ!
Lotny Festiwal Piwa
Materiał promocyjny

 


Materiał powstał przy współpracy z: Craft Event Sp. z o.o.