Dzieci i matka uwięzieni w płonącym mieszkaniu w gminie Zbrosławice

fot. OSP Świętoszowice

Pożar w budynku wielorodzinnym. W oknie płonącego mieszkania znajdował się 10-latek, a na balkonie matka z 2-letnim maluchem. Na ratunek ruszyli strażacy. 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 października przed godzina 4:00 w miejscowości Łubie w gminie Zbrosławice. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zadymionym mieszkaniu i klatce schodowej w budynku dwupiętrowym przy ul. 1 Maja.

– W oknie mieszkania na drugi piętrze stało 10-letnie dziecko, a na balkonie z drugiej strony,  34-letnia kobieta z 2-letnim dzieckiem. Osoby mieszkające na parterze i pierwszym piętrze, ewakuowały się o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej – mówi Maciej Świderski, rzecznik prasowy tarnogórskiej straży pożarnej.

fot. OSP Świętoszowice

Z mieszkania objętego pożarem strażacy ewakuowali trzy osoby. 10-letnie dziecko przy użyciu drabiny przenośnej, a kobietę z 2-latkiem przez klatkę schodową.

– Wszystkie osoby zostały zabrane do szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach, celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Dodatkowo podaliśmy jeden prąd wody do wnętrza palącego się mieszkania. Dokonano przeszukania mieszkania, piwnicy, dachu oraz najbliższej okolicy budynku w celu odnalezienia lokatora mieszkania objętego pożarem. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna miał wyjechać wcześniej do pracy – dodaje Maciej Świderski.

Co było przyczyną pożaru? 

– Przyczyna jest jeszcze ustalona. Musi zostać powołany biegły do spraw pożarnictwa – przekazał nam Jacek Mężyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

fot. OSP Świętoszowice
fot. OSP Świętoszowice

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek