Metrolinia M14 połączy Gliwice i Tarnowskie Góry z lotniskiem. Autobusy wyjadą jutro

fot. PKM Świerklaniec

Już w sobotę 12 marca w powiecie tarnogórskim zadebiutuje nowa metrolinia M14. Autobusy będą kursować na trasie Gliwice-Ożarowice przez Tarnowskie Góry.  Linia będzie obsługiwana przez nowy tabor PKM Świerklaniec.

– Mieszkańcy zyskają regularne całodobowe połączenie do lotniska w Pyrzowicach, a część kursów będzie również dostosowana do systemu zmian tamtejszych pracowników Terminalu Cargo – informuje Urząd Miejski.

„Autobusy będą jeździć co 60 minut, przez całą dobę, zarówno w dni robocze jak i wolne od pracy. W godzinach szczytu w dni robocze na odcinku Gliwice Plac Piastów – Tarnowskie Góry Dworzec autobusy będą jeździły częściej – co 30 minut – dzięki uruchomieniu kursów uzupełniających” – czytamy na stronie GZM.

Dwa nowe stanowiska przystanku w Ożarowicach 

Wybrane kursy będą również jeździć na przystanek Gliwice Kujawska, aby ułatwić dojazd studentom i pracownikom Politechniki Śląskiej. Dodatkowo zostaną również uruchomione dwa nowe stanowiska przystanku przy Urzędzie Gminy w Ożarowicach.

Rozkład jazdy znajdziecie TUTAJ

Materiał prasowy

Za 25 autobusów PKM Świerklaniec zapłacił 32,5 mln zł

– Pojazdy posiadają klimatyzację, są niskopodłogowe, liczą po 12 m długości i mogą pomieścić 96 pasażerów. Posiadają miejsce przewidziane dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla wózka dziecięcego, a także uchwyt dla rowerów z możliwością ich mocowania. Ponadto na wyposażeniu posiadają m.in. system monitoringu wewnętrznego i otoczenia z siedmioma kamerami cyfrowym, przyciski dla pasażerów oznakowane alfabetem Braille’a oraz dynamiczną informację pasażerską – zapowiedzi głosowe, system nadzoru dyspozytorskiego, tablice świetlne – informuje GZM.

źródło: GZM, UM Tarnowskie Góry