Mężczyźni zakłócili mir domowy tarnogórzanina. „Otwórz drzwi, bo cię zabijemy”

fot. Policja

Trzej mężczyźni zniszczyli drzwi do mieszkania i grozili pozbawieniem życia właścicielowi, a podczas policyjnej interwencji zaatakowali policjantów. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ulicy Zamkowej w Tarnowskich Górach. W jednym z mieszkań agresywni mężczyźni zniszczyli drzwi wejściowe i usiłowali dostać się do środka, po czym grozili właścicielowi, że go zabiją.

„Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, agresorzy byli już na ulicy Nowaka. Stróże prawa chcieli ich wylegitymować, lecz ci byli agresywni” – informuje policja.

 

Konieczne było wezwanie wsparcia. 

„Podczas wykonywania czynności, dwaj mieszkańcy Bytomia oraz jeden bez stałego miejsca zamieszkania, zaatakowali policjantów, zadając im ciosy pięściami i kopnięcia. W efekcie mundurowi ich obezwładnili i zatrzymali. Dwóch 24-latków oraz 25-latek trafili do policyjnej celi” – czytamy na stronie KPP Tarnowskie Góry.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli we wtorek zarzuty zniszczenia mienia, zakłócenia miru domowego, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. Sprawcy nie mogą również kontaktować się i zbliżać do pokrzywdzonego tarnogórzanina. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry