Miasteczko Śląskie. Już w sobotę pierwszy półmaraton. Będą biegać po lasach

Stowarzyszenie Góra Jerzego w Miasteczku Śląskim | screen Facebook

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy Półmaraton Miasteczkowskich Lasów. Bieg ten jest realizowany w ramach projektu SPOIWO. Projekt ten zrzesza wszystkie organizacje działające w gminie Miasteczko Śląskie. 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca. Dla biegaczy będą przygotowane dwie trasy – 21 km i 11 km. Będą również przygotowane trasy dla najmłodszych. Bieg rozpocznie się z Parku Rubina, gdzie będą również przygotowane inne atrakcje takie jak: animacje, konkursy, koncerty oraz pokazy tańca i poczęstunek.

Program imprezy 

Materiał organizatora

– SPOIWO jest projektem długoterminowym, procesem. Bieg jest pierwszym etapem i pewnego rodzaju zalążkiem tego projektu. Nadrzędnym celem ma być coś na kształt integracji i współpracy. Staramy się połączyć ze sobą wiele organizacji, bo każda może coś wnieść i każda postrzega pewne rzeczy inaczej. Każda organizacja robi własne wydarzenia, najczęściej w swojej wąskiej specjalizacji – mówi Dariusz Chamera ze stowarzyszenia Góra Jerzego.

– Nasze połączenie daje zupełnie nowe możliwości i potężnie zwiększa zasoby ludzkie. Pilotażowy Półmaraton Miasteczkowskich Lasów jest dobrym przykładem, ponieważ żadna z organizacji działająca osobno nie byłaby w stanie zorganizować takiego wydarzenia na zbliżonym poziomie. Po biegu usiądziemy, porozmawiamy i ustalimy plany na dalsze działania, ponieważ z takim potencjałem możemy (i mamy zamiar) zrobić wiele dobrego dla gminy i jej mieszkańców – dodaje społecznik.

Facebook