Miasteczko Śląskie. Poszukiwani bracia zatrzymani. Jeden był nieuchwytny przez 7 lat

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z tarnogórskiej komendy zatrzymali dwóch poszukiwanych braci. Na młodszym z nich ciążyły cztery listy gończe i był nieuchwytny przez 7 lat. Wpadli w Miasteczku Śląskim. 

W minioną sobotę policjanci ustalili, gdzie może przebywać poszukiwany mężczyzna, który od siedmiu lat ukrywa się przed organami ścigania.  Funkcjonariusze udali się w wytypowane miejsce na terenie Miasteczka Śląskiego, gdzie napotkali poszukiwanego 28-latka.

– Od samego początku mężczyzna nie dawał za wygraną i w trakcie legitymowania celowo podał policjantom inne dane osobowe. Mając do dyspozycji wizerunek poszukiwanego, mundurowi nie dali się nabrać, dlatego zatrzymali mężczyznę – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Podczas prowadzonych działań okazało się, że jego młodszy brat, za którego próbował się podszyć 28-latek, również jest poszukiwany

– Według informacji, które posiadali policjanci, drugi mężczyzna miał przebywać w domu. Szybko udało się to potwierdzić, bo gdy zapukali do jego mieszkania, w ich drzwiach stanął młodszy z poszukiwanych braci – relacjonuje rzecznik.

Zatrzymani noc spędzili w policyjnych celach, skąd trafili do jednostek penitencjarnych. Starszy z nich spędzi za kratami ponad 10 miesięcy, natomiast jego brata czeka blisko dwumiesięczny pobyt w więzieniu.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry