Miasteczko Śląskie. Zatrzymano podejrzanego o pedofilię

– W niedzielę 21 sierpnia w Miasteczku Śląskim miał miejsce czyn polegający na wykorzystaniu seksualnym małoletniej przez dorosłego mężczyznę – powiedziała portalowi tarnogorski.info prokurator rejonowa Anna Szymocha-Żak. 

W niedzielę przy wjeździe do Miasteczka Śląskiego policja prowadziła działania. Udało nam się zrobić jedno zdjęcie. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, czego dotyczy interwencja. Nie wiemy, czy samochód, który jest na zdjęciu, należy do sprawcy, ponieważ w tym miejscu bardzo często parkują spacerowicze.

fot. tarnogorski

W poniedziałek (22 sierpnia) tarnogórska prokuratura wszczęła śledztwo. Został złożony wniosek do sądu o przesłuchanie pokrzywdzonej. Małoletnia została przesłuchana tego samego dnia. Następnego dnia prokurator przedstawił podejrzanemu mężczyźnie dwa zarzuty. Jeden dotyczy seksualnego wykorzystania małoletniej, a drugi umawiania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego spotkania z małoletnią poniżej 15 lat.

Brak tymczasowego aresztu 

– Mężczyzna został doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd nie zastosował takiego środka, wobec powyższego prokurator zastosował wolnościowy środek w postaci dozoru policji – mówi prokurator Anna Szymocha-Żak z Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

Będzie zażalenie na decyzję sądu 

– Będziemy składać zażalenie na niezastosowanie aresztu. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności. Zabezpieczono u mężczyzny nośniki danych, będziemy je badać – dodaje prokurator Szymocha-Żak.

Na chwilę obecną wiemy jedynie, że podejrzany mężczyzna ma między 30 a 40 lat. Wiemy również, że pokrzywdzoną jest 13-latka.

– Mężczyzna mieszka poza powiatem tarnogórskim, dziewczynka jest z Tarnowskich Gór – słyszymy w prokuraturze.

W tym miejscu policja prowadziła w niedzielę działania
źródło: tarnogorski.info
Oprac. Redakcja