Radzionków chce wybudować park linowy

Fot. parkchocholow.pl

W północnej części Radzionkowa planuje się stworzenie tras do biegów z terenowymi przeszkodami typu runmagedon oraz tras do downhilla, czyli jednej z odmian kolarstwa górskiego.  Do tego urzędnicy planują wybudować profesjonalny park linowy oraz strzelnicę sportową.

W perspektywie najbliższych lat planujemy stworzenie w Radzionkowie kolejnej przestrzeni sprzyjającej fizycznej aktywności. Tym razem ma to być teren tzw. Szkały w północnej części naszego miasta.  – czytamy na stronie urzędu.

Środki na powstanie kompleksu miasto planuje pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego w ramach rewitalizacji terenów pogórniczych. Z kolei, działające od 2018 roku w Radzionkowie, Stowarzyszenie im. kpt. Waltera Larysza planuje wybudować z własnych środków strzelnicę sportową na terenie wydzierżawionym od Gminy. Ma to być nowoczesny, w pełni bezpieczny obiekt, współpracujący miedzy innymi ze szkołami w zakresie organizacji turniejów strzeleckich.

W tej sprawie, 27 listopada w Centrum Kultury Karolinka, odbędzie się spotkanie informacyjne. Rozpoczęcie o godz. 17.15.

 

W tych miejscach ma być realizowana inwestycja.

źródło/foto: UM Radzionków