Mieszkańcy gminy Świerklaniec wybrali nowego wójta. Zadecydowało 45 głosów

fot. KWW Zadęcki Grzegorz Przyszłość Gminy Świerklaniec/Facebook

To już oficjalnie. Mieszkańcy gminy Świerklaniec wybrali nowego wójta. Rywalizacja była zacięta. Zaledwie 45 głosów przeważyło szalę zwycięstwa, podkreślając wagę każdego oddanego głosu. 

Oficjalne wyniki

Grzegorz Zadęcki (39 lat) pochodzi z miejscowości Orzech. Jest działaczem społecznym i założycielem wielosekcyjnego klubu sportowego OKKS, który jest rozwijany od 2016 roku. W 2019 roku został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, gdzie m.in. był odpowiedzialny za przebieg budowy nowo powstałej krytej pływalni.

Trudne zadanie 

Przed nowo wybranym włodarzem stoi teraz ogromne wyzwanie, ponieważ gmina Świerklaniec jest jedną z najbardziej zadłużonych w powiecie tarnogórskim. Sytuacja finansowa wymaga zdecydowanych działań naprawczych. Grzegorz Zadęcki już teraz zapowiada audyt finansowy i jednocześnie deklaruje, że nie będzie zwalniać pracowników i wywracać pracy urzędu.

„To ogromne wyróżnienie i zaszczyt dla naszej całej społeczności. Chcielibyśmy z całego serca podziękować każdemu z Was za oddane głosy i zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Wasze wsparcie było niezwykle ważne, a teraz, dzięki niemu, możemy razem zabrać się do pracy na rzecz dobra naszej gminy” – napisano na profilu KWW Zadęcki.

„Obiecujemy, że będziemy pracować jeszcze ciężej, aby spełnić Wasze oczekiwania i potrzeby. Naszym celem jest stworzenie jeszcze lepszego, bardziej dynamicznego i pełnego możliwości miejsca do życia dla nas wszystkich. Liczymy na Wasze wsparcie i aktywny udział w naszych działaniach” – czytamy dalej.

 

źródło: PKW, Facebook
Oprac. Łukasz Dudek