Minister zdrowia otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Perspektywy Medycyny”

fot. MZ/Twitter

Minister zdrowia Adam Niedzielski, co jakiś czas otrzymuje jakąś nagrodę, choć za jego kadencji doszło do dziesiątek tysięcy nadmiarowych zgonów. Wiele z tych zgonów były spowodowane złą organizacją służby zdrowia w czasie koronawirusa. W tym samym czasie prześladowani są lekarze, którzy nie zamknęli swoich gabinetów w czasie pandemii i zdecydowali się leczyć pacjentów. 

Resort zdrowia poinformował, że na wniosek pacjentów minister Niedzielski otrzymał nagrodę specjalną drugiej edycji konkursu „Perspektywy Medycyny”. Nagrodę wręczyli absolwenci kierunków medycznych z wszczepionymi implantami słuchu.

Szef resortu zdrowia został nagrodzony za „uruchomienie programów wsparcia realizacji procedur wysokospecjalistycznych, które zlikwidowały kolejki oczekujących niesłyszących pacjentów.”

– Historie ludzi, takich jak państwo i nagroda od was są dodatkową motywacją do pokonywania przeciwności, do działania na rzecz poprawy jakości systemu opieki zdrowotnej – mówił Niedzielski, który w czasie koronawirusa wprowadzał destrukcyjne dla zdrowia obostrzenia. 

Dr Bodnar: Nakładają na mnie karę i czeka mnie drugie postępowanie ws. amantadyny

źródło: tarnogorski, MZ/Twitter
Oprac. Łukasz Dudek