Motocyklista z Radzionkowa przesadził. Dostał ponad 100 punktów karnych

fot. KMP Piekary Śląskie

Szaleńczy pościg ulicami Piekar Śląskich i gminy Świerklaniec. 20-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Grozi mu pięć lat więzienia. 

W poniedziałek po godzinie 18:00 policjanci piekarskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę jadącego w stronę Bytomia. – Kierujący jednośladem zignorował sygnał i gwałtownie przyśpieszył, omijając policjanta. Rozpoczął się pościg za motocyklistą, który nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe. Kontynuował ucieczkę ul. Miarki w Piekarach Śląskich, a następnie DW 911, popełniając przy tym szereg wykroczeń oraz powodując zagrożenie na drodze – relacjonuje mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

Pirat drogowy zatrzymany w Orzechu 

Szaleńcza jazda zakończyła się w miejscowości Orzech w gminie Świerklaniec. W rejonie stacji benzynowej przy DW 911 radiowóz zajechał drogę piratowi. Po zatrzymaniu okazało się, że 20-latek miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponad 100 punktów karnych 

– Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych – dodaje rzecznik prasowy.

fot. KMP Piekary Śląskie

 

źródło: KMP Piekary Śląskie