Może w 2023 roku wybudują rondo na feralnym skrzyżowaniu w Boniowicach. Jest petycja

fot. OSP Świętoszowice

Mieszkańcy gminy Zbrosławice napisali petycję, w której wnoszą „o przyspieszenie prac związanych z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 94, z drogą powiatową nr 2902S, potocznie znanym jako skrzyżowanie w Boniowicach”.

Petycję opublikowano w poniedziałek i już ma 650 podpisów.

 

– Ruszamy z petycją w sprawie przyspieszenia przebudowy skrzyżowania w Boniowicach. GDDKiA zaplanowała w tym miejscu budowę ronda. Jak kilka dni temu ustaliło Radio CCM – przebudowa feralnego skrzyżowania planowo rozpocznie się dopiero w latach 2022/2023. To kolejne przesunięcie terminu rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania w Boniowicach – informuje profil 24 Zbrosławice. 

 Petycję możecie podpisać TUTAJ

Na wskazywanym skrzyżowaniu dochodzi do znacznej liczby zdarzeń drogowych, w tym wypadków. Niemal w każdym tygodniu dochodzi do zdarzeń, w których występują poszkodowani uczestnicy ruchu. 23 sierpnia br. miało miejsce najbardziej tragiczne zdarzenie, w którym zginął 42-letni motocyklista. GDDKiA planuje przebudowę skrzyżowania dopiero w latach 2022/2023. Wspólnie musimy doprowadzić do przyspieszenia tej przebudowy! – czytamy w petycji. 

Ruszamy z petycją w sprawie przyspieszenia przebudowy skrzyżowania w Boniowicach‼️ GDDKiA zaplanowała w tym miejscu…

Publiée par 24 Zbrosławice sur Mardi 1 septembre 2020

 

ZOBACZ: Po tragicznym wypadku policja zamknęła ulicę Bytomską