MSWiA: granica z Białorusią jest uszczelniona. Na granicę wysłano tysiąc żołnierzy

fot. podlaski.strazgraniczna.pl

Granica jest uszczelniona. Straż Graniczną wspiera od tygodnia 1000 żołnierzy Wojska Polskiego. Działamy szybko i skutecznie – napisał na Twitterze wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. 

Podlaska straż graniczna w ostatnich dniach alarmowała, że na polsko-białoruskiej granicy zatrzymywane są duże grupy nielegalnych migrantów.

Tylko w ciągu trzech dni sierpnia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali aż 349 cudzoziemców. Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału „SG”  zatrzymali 871 osób.

To było jeszcze przed kryzysem w Afganistanie. Teraz polskie służby będą stały przed jeszcze większym wyzwaniem.

Na granicy rozkładany jest drut kolczasty

„Prawie 100 km na granicy polsko-białoruskiej. Za chwile dalsze 50 km” – napis Maciej Wąsik na Twitterze.

„Łączna długość granicy RP z Białorusią wynosi 418 km. Ochraniana jest przez 19 placówek SG (12 placówek w Podlaskim OSG i 7 placówek w Nadbużańskim OSG). Najbardziej narażony na nielegalne przekroczenie granicy jest odcinek o długość 187 km. Do działań na tym odcinku zostali skierowani dodatkowi funkcjonariusze z innych oddziałów SG oraz tysiąc żołnierzy Wojska Polskiego” – czytamy w rządowym komunikacie.

Rząd zapewnia, że granica państwowa jest stale monitorowana przez patrole piesze i przy użyciu pojazdów oraz statków powietrznych.

Więcej żołnierzy na granicy? 

„Jeśli zajdzie taka potrzeba na miejsce mogą zostać skierowani kolejni żołnierze oraz funkcjonariusze Policji z garnizonów lubelskiego i podlaskiego” – podaje MSWiA.

 

 

źródło: gov.pl, podlaski.strazgraniczna.pl, Twitter