„Żyrandol spadł na stół, żona ma nogę szytą”

Fot. Zdjęcie lokatorów

Kolejny dach budynku zarządzanego przez MTBS Tarnowskie Góry przecieka. W wyniku awarii, zalane zostało mieszkanie wraz z wyposażeniem.

Lokatorzy są zbulwersowani, ponieważ jak twierdzą, już dwa lata wcześniej informowali administratora o zalewanej łazience.

 

 TVN nagrał materiał o MTBS Tarnowskie Góry. „Zamiast żyrandoli mają wiadra”

Do zdarzania doszło w jednym z bloków przy ulicy Srebrnej w Miasteczku Śląskim. Mieszkańcy twierdzą, że między innymi z powodu zalania, na szklany stół spadł żyrandol, przez co lokatorka doznała urazu nogi.

Pan Mirosław:  Żona ma nogę szytą z tego powodu, bo genau siedziała tak jak pan. – więcej w nagraniu poniżej.

Wiemy, że budynek był remontowany jakiś czas temu, ale okres gwarancji już minął. Nie znamy dokładnej daty remontu, ponieważ członek zarządu MTBS Katarzyna Piecha, jest na urlopie od kilku dni, a przed urlopem nie chciała nam udostępnić tych informacji.

27 grudnia lokatorzy napisali pismo do Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim.

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Urzędu Miasta o wyciągnięcie konsekwencji oraz ponaglenie administracji MTBS-u, aby usunęli awarię dachu. O powyższym zajściu informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową przez okres dwóch lat bez jakiejkolwiek interwencji. Powyższa awaria dotyczy zalania mieszkania, co wiążę się z uszkodzeniem prądu, zalaniem telewizora, uszkodzony sufit oraz panele podłogowe. (..)

Jesteśmy osobami niepełnosprawnymi. Mąż posiada pierwszą grupę inwalidzką tytułem postępowej utraty wzroku oraz kartę rakowca. Ja również posiadam drugą grupę inwalidzką(..)”

Po interwencji lokatorów, administrator budynku zabezpieczył dach.

Jak dotąd zalane zostały dwa mieszkania, znajdujące się na najwyższym piętrze budynku.

 

 

Przygotował:
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: tarnogorski.info, MTBS