Pyrzowice. Na lotnisku zatrzymano kobietę. Jeździła autobusami na gapę. Trafiła do więzienia

Zdjęcie ilustracyjne fot. Śląska Straż Graniczna

Do więzienia trafiła kobieta, która jeździła transportem publicznym na gapę. Gapowiczka chciała lecieć na wakacje, została zatrzymana na lotnisku w Pyrzowicach. 

Do nietypowego zatrzymania doszło w sobotę, 3 września na lotnisku w Pyrzowicach. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali obywatelkę Polski, która była poszukiwania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za jazdę środkami transportu bez wymaganego biletu.

Zamiast na Cypr, do więzienia 

„Kobieta stawiła się do odprawy paszportowej na katowickim lotnisku wraz z innymi pasażerami wylatującymi na Cypr. Podczas kontroli granicznej okazało się, że Polka poszukiwana jest w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 121 § 1 Kodeksu wykroczeń” – relacjonuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy śląskiej SG.

Przytoczony artykuł z Kodeksu wykroczeń brzmi: „Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

„Za popełnione wykroczenie sąd orzekł wobec niesfornej gapowiczki karę czterech dni pozbawienia wolności. Zgodnie z procedurą kobieta została zatrzymana i przekazana policji” – dodaje Szymon Mościcki.

źródło: Śląska Straż Graniczna
Oprac. Redakcja