Fatalny bilans na drogach powiatu! Wypadki, kolizje i 6 osób rannych

KPP Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu pięciu wypadków drogowych, do jakich doszło w miniony weekend. Oprócz obsługi wypadków policjanci zanotowali 18 kolizji oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W wyniku zdarzeń sześć osób trafiło do szpitali.

W sobotę przed godz. 17 na rondzie w Świerklańcu przy ulicy Tarnogórskiej, 69-latka z Katowic kierując samochodem Hyundai doprowadziła do zderzenie z 61-letnim kolarzem. Mężczyzna z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

W tym samym dniu po godz. 18 w Nakle Ślaskim na ulicy Głównej, 53-latek z Piekar Ślaskich, kierując fordem nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu Skoda Fabia. Skoda siłą odrzutu uderzyła w Opla, którym kierował 40-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. W wypadku najbardziej ucierpiała kierująca skodą. 40-letnia kobieta została zabrana do szpitala.

Podobny scenariusz miał miejsce 20 minut później na tarnogórskiej obwodnicy, gdzie 58-latek z Kalet kierując VW Transporterem najechał na tył BMW, który następnie najechał na Opla Astrę. Kierujący BMW uskarżał się na ból kręgosłupa i został przewieziony do szpitala.

W niedzielę po godz. 13, niezachowanie należytej ostrożności i najechanie na tył samochodu było przyczyną wypadku na ulicy Repeckiej w Tarnowskich Górach. 57-latek z powiatu tarnogórskiego jadąc VW Polo najechał na tył VW Passata, którym kierował 54-letni kierujący z Bytomia. W wyniku zderzenia obydwaj kierujący z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Ostatnim zdarzeniem, którym zajmowali się tarnogórscy policjanci w ten weekend, był w Tworogu przy ulicy Renarda, gdzie 28-latek będąc nietrzeźwym, utracił panowanie nad pojazdem Aixam i zjechał do rowu. Jego 20-letnia pasażerka trafiła do szpitala.

Tarnogórscy policjanci będą ustalać szczegółowe okoliczności wszystkich zdarzeń.

źródło: KPP Tarnowskie Góry