Na urodziny Piekar Śląskich przyjedzie król disco Sławomir. To będzie szaleństwo

fot. UM Piekary Śląskie

Za nieco ponad miesiąc w Piekarach Śląskich odbędzie się prawdopodobnie największa plenerowa impreza disco polo w województwie śląskim. Jedną z głównych gwiazd będzie Sławomir. Czy przyciągnie tłumy pod Kopiec Wyzwolenia? 

Znamy datę Dni Piekar Śląskich, które w tym roku będą połączone z urodzinami Radia Piekary. W tym roku trzydniowa impreza odbędzie się 12, 13 i 14 maja. Wydarzenie ma zostać podzielone na dwie części. W piątek odbędą się 27. urodziny Radia Piekary, a w sobotę i niedzielę urodziny miasta.

„Nie możecie się już doczekać Dni Miasta i Urodzin Radia Piekary – powoli nadciągają – 12-14 maja 2023 – szczegóły niebawem. Bądźcie z nami” – czytamy na profilu piekarskiego magistratu.

Urząd Miasta ograniczył możliwość komentowania informacji o imprezie. Pod wpisem pojawiło się kilka uwag.

screen Facebook

Dlaczego ograniczono komentowanie? 

„Dni Piekar były zawsze w lipcu! Skąd taka zmiana i czym spowodowana?” – zapytał jeden z komentujących.

„A bo w maju, a bo nie w lipcu, a bo pod Kopcem, a bo nie pod Kopcem, a bo disco polo, a bo nie disco polo. Podpinają się? Kto się podpina? Pan tak serio?” – odpisała osoba odpowiedzialna za prowadzenie profilu magistratu.

„Zadałem proste pytanie, czym ta zmiana jest spowodowana, widzę że ciężko racjonalnie odpowiedzieć!” – odpowiedział pan Bartosz.

Pod wpisem nie pojawiło wiele komentarzy. W naszej ocenie dyskusja jest jak najbardziej wskazana, ponieważ szanujemy wolność słowa, jeśli oczywiście są zachowane pewne standardy dyskusji. Niemniej jednak urzędnicy ograniczyli możliwość komentowania. Tłumienie krytyki nie jest dobrym kierunkiem. Nie wiemy jednak, czy jakieś komentarze zostały wcześniej usunięte. Niemniej wygląda to dziwnie.

A tak było w 2022 roku 

źródło: UM Piekary Śląskie, tarnogorki