Nadciągają śnieżyce. „Będzie padać prawie non stop przez ok. 30-40 godzin”

IMGW

Mieszkańcy województwa śląskiego muszą przygotować się na nadchodzące wyzwania pogodowe. Niż Robin zbliża się z intensywnymi opadami śniegu. Ekspert od pogody Damian Dąbrowski nie ma złudzeń. „Oj będzie się działo” – napisał w piątek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Przed nami konkretne opady śniegu. W regionie może przybyć nawet 25 centymetrów śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alert pierwszego stopnia dla województwa śląskiego.

„Prognozowane są opady śniegu miejscami powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm” – czytamy na stronie IMGW.

Damian Dąbrowski wskazuje, że pierwszy weekend grudnia na Śląsku będzie „bardzo śnieżny”. Służby drogowe będą miały ręce pełne roboty, miejmy nadzieję, że unikną efektu zaskoczenia, który często towarzyszy takim zjawiskom.

IMGW

Dużo śniegu spadnie z nieba 

„Będzie padać prawie non stop przez ok. 30-40 godzin” – uważa Dąbrowski. W związku z tym mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i możliwych opóźnień w transporcie publicznym.

Zaleca się śledzenie aktualnych prognoz i dostosowanie planów podróży do warunków pogodowych. W razie potrzeby aktualne informacje meteorologiczne można znaleźć na stronie IMGW lub poprzez lokalne służby informacyjne.

źródło: pogodadlaslaska.pl, IMGW, tarnogorski.info