Najstarsza mieszkanka Tarnowskich Gór. Dziś ma 104. urodziny

Fot. UM Tarnowskie Góry

7. sierpnia 1915 roku urodziła się Elżbieta Lempa – najstarsza tarnogórzanka.

Z okazji jej 104. urodzin, bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz najlepsze życzenia przekazały zastępca burmistrza Jolanta Tuszyńska oraz Hanna Otinger z Urzędu Stanu Cywilnego.

Jubilatka zapytana – co trzeba robić, żeby w takiej formie świętować swoje 104. urodziny – odpowiedziała krótko – robić!

Całe życie pracowałam. Wychowałam 6 dzieci. A ich dzieci, wnuki, prawnuki i praprawnuki nie zmieściłyby się wszystkie w tym pokoju – powiedziała jubilatka odbierając kolejny telefon z urodzinowymi gratulacjami.

Cała rodzina pani Elżbiety liczy w tej chwili blisko 80 osób. Niektórzy mieszkają w Polsce, innych życie porozrzucało po najdalszych zakątkach świata, ale… o urodzinach pamiętają wszyscy.

Do niedawna jednym z ulubionych hobby pani Eli, było czytanie książek. Aktualnie ze względu na nieco gorszy wzrok nie jest to już takie proste. Pani Elżbieta jest kibicem kolarskim. W czasie ostatniego Tour de Pologne wraz z córką obserwowały kolarzy z balkonu domu seniora „Pogodna Jesień”, który znajduje się w Tarnowskich Górach.

źródło/foto: UM Tarnowskie Góry