Koronawirus w Polsce. Największa umieralność na śląsku. Zmarł 76-letni tarnogórzanin

Zdjęcie ilustracyjne. fot. facebook/Urząd Wojewódzki

Dzisiaj rano ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 119 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 32 osoby dotyczą mieszkańców woj. śląskiego.

„W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 83 lat, która była mieszkanką Bytomia” – podaje na Facebooku śląski urząd wojewódzki.

Wczoraj (6 kwietnia) na stronie bytomskiego sanepidu pokazała się informacja, o drugim zgonie w powiecie tarnogórskim. Jest to błąd lokalnej stacji sanitarnej.

Rzecznik prasowy wojewódzkiej stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach poinformował nas, że w powiecie tarnogórskim jest potwierdzony jeden zgon chorego na COVID-19.

Dzisiaj tarnogórski magistrat poinformował, że w wyniku zakażenia SARS-CoV-2 zmarł mieszkaniec Tarnowskich Gór. Mężczyzna miał 76-lat, zmarł w szpitalu w Tychach.  

Według najnowszych informacji, w województwie śląskim znajduje drugie co do wielkości ognisko koronawirusa w Polsce. Najwięcej osób zakażonych pochodzi z woj. mazowieckiego. Najczęściej umierają osoby starsze, dlatego w szczególności musimy chronić naszych seniorów.

  • Mazowieckie 1064 (23 zgony)

  • Śląskie 594 (27 zgonów)

  • Dolnośląskie 507 (13 zgonów)

Na śląsku jak dotąd odnotowano największą ilość w kraju przypadków śmiertelnych – 27. 

12 osób ozdrowiało.

 

 

 

źródło: twitter, sanepid Bytom, facebook