Napad z nożem na A1 pod Gliwicami. Groził kierowcy i ukradł mu auto

fot. KMP Gliwice

Napad z nożem na MOP-ie Knurów przy Autostradzie A1. Napastnik wyciągnął nóż i ukradł samochód. Rozpoczął się policyjny pościg. 

Do zdarzenia doszło we wtorek  po godzinie 14. Jak informuje policja, do odpoczywającego kierującego na knurowskim MOP-ie podszedł mężczyzna.

„Najpierw poprosił o skontaktowanie się z jego rodziną, która rzekomo miała go zostawić. Gdy pomocny kierujący poinformował go, że numer, który mu podał, jest niedostępny, ten wyciągnął z kieszeni nóż motylkowy i skierował go w stronę 35-latka. Następnie napastnik ukradł osobową kię mężczyzny i odjechał nią w kierunku Częstochowy” – relacjonuje gliwicka policja.

Poszkodowany powiadomił policję, rozpoczął się pościg, w który zostały zaangażowane pobliskie komisariaty. Szybko ustalono, że złodziej przemieszcza się przez teren powiatu mikołowskiego.

„Pomimo dawanych mu sygnałów do zatrzymania, mężczyzna nadal uciekał. Pościg prowadzony ulicami Gostyni oraz działania blokadowe uniemożliwiły kierującemu dalszą ucieczkę. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie domu” – czytamy w komunikacie.

fot. KMP Gliwice

23-latek próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak po kilkunastu metrach został obezwładniony.

Okazało się, że mieszkaniec Żywca ma bogatą kartotekę i był poszukiwany. W przeszłości odpowiadał m.in. za kradzież z włamaniem, kradzież, przywłaszczenie, rozbój i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

„Tym razem 23-latek kierował pojazdem pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z uwagi na podejrzenie kierowania po użyciu środków odurzających została mu pobrana krew do dalszych badań” – informuje gliwicka policja.

Napastnik trafił już do celi, gdzie spędzi najbliższe 13 miesięcy zaległej kary. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 12 lat więzienia.

fot. KMP Gliwice

źródło: KMP Gliwice