Nie żyje polski żołnierz, który służył przy granicy z Białorusią. „Doszło do wystrzału”

Pixabay

„W dniu 13 listopada br., w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej” – poinformowała na Twitterze 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. 

„Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale Prokuratury z Białegostoku. Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie” – czytamy w oświadczeniu.

– Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy współczucia dla najbliższych – napisał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej dodał, że „żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej”.

Nie miał kontaktu z migrantami 

„Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami” – podkreślono.

 

 

źródło: 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej/Twitter