Nie żyje wójt śląskiej miejscowości. Wypadł z okna w hotelu we Włoszech

fot. Radosław Ostałkiewicz/FB

Nie żyje 44-letni wójt Jaworza (woj. śląskie). Samorządowiec wypadł z okna hotelu na Sardynii. Wstępne ustalenia mówią o tragicznym wypadku. Mieszkańcy w żałobie. 

Do tragedii doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. 44-latek wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze. Mężczyzna miał siedzieć na parapecie i stracić równowagę. Dokładne okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Wyjazd służbowy 

„Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się na Sardynii (Włochy) w trakcie pobytu służbowego na wyjeździe studyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska”, w którym brali udział samorządowcy z powiatu bielskiego. Aktualnie toczy się postępowanie, prowadzone przez włoskie służby, z którymi w kontakcie są polskie służby dyplomatyczne” – poinformowała gmina Jaworze

Mieszkańcy w żałobie 

„Dzisiaj o godz. 21.00 odbędzie się w Jaworzu tuż obok Urzędu Gminy krótkie spotkanie, aby upamiętnić zmarłego wójta Radosława Ostałkiewicza. Inicjatorami są mieszkańcy Jaworza, którzy spontanicznie chcą wyrazić swój żal w związku ze śmiercią ważnej dla społeczności osoby” – czytamy w mediach społecznościowych.

Włoskie media 

źródło: Media społecznościowe