Nie żyje polski żołnierz, który został ugodzony nożem przez nielegalnego imigranta. Smutne informacje przekazało w czwartek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
„Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować” – czytamy w komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
„Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny. Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju” – dodano.
„… krwi własnej ani życia nie szczędzić”
Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej.
Pomimo udzielonej pomocy w… pic.twitter.com/v06xhWDb9n
— Dowództwo Generalne (@DGeneralneRSZ) June 6, 2024
„Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy. Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci!” – napisał szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Z głębokim żalem żegnam naszego żołnierza Mateusza, który pomimo wysiłków lekarzy zmarł po bandyckim ataku podczas obrony polskiej granicy 🇵🇱 Jego poświęcenie i oddanie dla Ojczyzny są przykładem najwyższej odwagi. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Cześć Jego pamięci!
— Władysław Kosiniak-Kamysz (@KosiniakKamysz) June 6, 2024












![LKS Orzeł II Miedary awansował do A-klasy. Szalona feta na przyczepie traktora [WIDEO]](https://tarnogorski.info/wp-content/uploads/2026/07/tg-slask-tarnogorski-2025-9-100x70.jpg)

![Posłużył się nie swoją kartą w Tarnowskich Górach. Rozpoznajesz go? [ZDJĘCIA]](https://tarnogorski.info/wp-content/uploads/2026/07/tg-slask-tarnogorski-2025-5-100x70.jpg)

![LKS Orzeł II Miedary awansował do A-klasy. Szalona feta na przyczepie traktora [WIDEO]](https://tarnogorski.info/wp-content/uploads/2026/07/tg-slask-tarnogorski-2025-9-324x160.jpg)