Niebezpieczne skrzyżowanie w Kaletach. 19-latek potrącił pieszą

Wczoraj, tj.18 listopada na ulicy Tarnogórskiej w Kaletach, w rejonie skrzyżowania z ulicą Grzybową doszło do potrącenia pieszej.  

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godziny 16:30. Policja wstępnie ustaliła, że 19-letni mieszkaniec Kalet, który kierował samochodem Renault, potrącił przechodzącą przez jezdnię 62-letnią mieszkankę Kalet. Kobieta z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 

Internauci komentują zdarzenie:

To nie pierwsze tego typu zdarzenie na tej drodze. Niektóre ze skutkiem tragicznym. Brak chodnika, przejścia dla pieszych (najbliższe oddalone ok. 600m) czy jakichkolwiek spowalniaczy. Dzieci idące do szkoły, czy osoby wysiadające z autobusu poruszają się poboczem przy pędzących pojazdach. Przejście na drugą stronę tej bardzo ruchliwej ulicy to wyzwanie nawet dla osoby w pełni sprawnej, natomiast dla dzieci i osób starszych to rażące narażanie ich na niebezpieczeństwo, które niestety zmuszeni są podejmować każdego dnia. Niestety zarządca drogi nic z tym nie robi…

Warto jeszcze zauważyć, że po obu stronach drogi są przystanki. Ludzie wysiadając na tych przystankach mają do dyspozycji rów… przejście na drugą stronę graniczy z cudem. Nie wiem jak szybko jechała osoba, która brała udział w wypadku, więc nie będę o tym chłopaku wspominać, jedyne co mogę powiedzieć na temat tej drogi, to to że auta jeżdżą tutaj zdecydowanie za szybko, to nie pierwszy wypadek w tym miejscu. 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry, facebook.com