Mentzen: Niedzielski będzie zamykał restauracje i siłownie, jeżeli w Poznaniu zachoruje 13 osób

fot. Sławomir Mentzen | Facebook

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będą wprowadzane obostrzenia. Dodał również, że w pierwszej kolejności obostrzenia będą obejmowały tereny najmniej wyszczepione.

Do tych słów odniósł się Sławomir Mentzen, przedsiębiorca związany z Konfederacją.


Czytaj takżeNiedzielski o Delcie: przekroczyliśmy barierę


„Wiecie, ile to jest 1000 zakażeń dziennie w Polsce? To około 2,5 zakażenia na 100 tysięcy osób. Czyli osiągniemy ten poziom, jeżeli w takim Poznaniu zachoruje 13 osób. Niedzielski będzie zamykał restauracje i siłownie na Podkarpaciu, jeżeli w Poznaniu zachoruje 13 osób. Rozumiecie głębię tej myśli?” – napisał Sławomir Mentzen w mediach społecznościowych.

 

Dalej jeden z liderów Konfederacji wskazuje,  że wariant Delta co prawda jest zaraźliwy, ale przechodzi się go łagodniej.

„Mamy to szczęście, że Wielka Brytania powoli już kończy czwartą falę i to ze zniesionymi prawie wszystkimi obostrzeniami. Zachorowań mają tam dużo, ale hospitalizacji i zgonów mało. Podobnie jest w Hiszpanii” – mówi.

Zamkną siłownie i restauracje? 

„Czemu polski rząd rozważa po raz kolejny zamknięcie szkół, siłowni i restauracji? Żeby chronić osoby starsze? Ilu seniorów chodzi na siłownie? Każdy to chciał, mógł się zaszczepić. Czemu teraz grozi się ludziom pozbawianiem ich podstawowych praw? Bo tu nie chodzi o walkę z wirusem, a o walkę z wolnością” – zaznacza.