Niedzielski spotkał się z Anthony Fauci. Zaskakujące ustalenia

fot. Ministerstwo Zdrowia/Facebook

Minister zdrowia Adam Niedzielski pojechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkał z dr Anthony Fauci. Rozmawiali o potrzebie przekonywania ludzi do preparatów szczepionkowych. „Uznali, że jakikolwiek przymus jest niewskazany.”

Fauci niebawem ma odejść z rządu federalnego USA. Swego czasu był uznawany za największego eksperta ds. chorób zakaźnych. Znany jest również z tego, że podczas COVID-19 zdecydowanie popierał nieskuteczną i destrukcyjną izolację osób, które miały dodatni wynik testu. Był wielkim orędownikiem zakrywania nosa i ust oraz promował szczepienia.

Niedzielski w USA 

„Minister zdrowia Adam Niedzielski i dr Anthony Fauci podczas spotkania w Waszyngtonie rozmawiali o potrzebie przekonywania ludzi do szczepień. Uznali, że jakikolwiek przymus jest niewskazany. Poziom wyszczepienia przeciw COVID-19 w Polsce i USA jest podobny” – przekazał resort zdrowia.

Po tylu miesiącach dyskryminacji osób niezaszczepionych „czołowi światowi „eksperci” doszli do wniosku, że „jakikolwiek przymus jest niewskazany.” W tym miejscu warto przypomnieć, że wielu samorządowców wprost popierało segregację sanitarną. Największym orędownikiem tego typu rozwiązań w powiecie tarnogórskim był Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec.

Z kolei najbardziej kuriozalne pomysły w regionie miał Arkadiusz Chęciński. Prezydent Sosnowca wdrożył w samorządzie system pewnego typu nagradzania osób zaszczepionych. Osoba, która posiadała kod QR, mogła wejść na basen za 2 zł mniej.

Przypomnijmy nasz artykuł z grudnia 2021 roku. Od tego czasu nie minął nawet rok. Dziś już prawie nikt nie pamięta, jak politycy prześcigali się na pomysły rodem z komunistycznych Chin.

Kilka miesięcy temu samorządowcy Metropoli GZM apelowali do premiera o pilne wprowadzenie prawnej możliwości weryfikacji kodów QR. Przeciwny był tylko prezydent Siemianowic Śląskich oraz prezydent Gliwic. Wstrzymał się od głosu m.in. wójt gminy Zbrosławice oraz przedstawiciel Piekar Śląskich.

źródło: media społecznościowe, media