Niedzielski: Zegar tyka, będzie czwarta fala. Jesteśmy w punkcie przesilenia

screen Kancelaria Premiera/Facebook

Według rządowych analiz 4. fala będzie się rozpędzała. Minister zdrowia stwierdził, że jesteśmy w punkcie „przesilenia”.

– Możemy powiedzieć, że zegar tyka i czas nieubłaganie idzie do przodu. To ma to znaczenie, że w tej chwili jesteśmy w sytuacji, kiedy nie zadajemy sobie już pytania, czy będziemy mieli do czynienia z czwartą falą Covidu, tylko po prostu kiedy ona nastąpi i jaka będzie jej intensywność – oświadczył minister Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej.

 

Punkt przesilenia 

– Jesteśmy w punkcie przesilenia, gdzie do tej pory mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń, mieliśmy też moment, w którym ta liczba średnia dzienna zakażeń utrzymywała się na poziomie około 80-u, ale mniej więcej od tygodnia, dwóch tygodni, mamy już do czynienia z przesileniem. Mamy do czynienia ze wzrostem – poinformował Niedzielski.

Możliwość „mieszania szczepionek”

Minister zdrowia poinformował, że w przypadku wystąpienia skutków ubocznych po po pierwszej dawce, jest możliwość przyjęcia innego preparatu za drugim razem.