Nielegalna „gala” MMA z udziałem dzieci w Chorzowie!

Materiał policji

Tego jeszcze w województwie śląskim nie było. Gala MMA z udziałem nieletnich. Policjanci zatrzymali organizatorów. 

W piątek policjanci z Chorzowa otrzymali informację, że w weekend na terenie miasta ma odbyć się gala MMA z udziałem nieletnich. Na początku informacja wydawała się żartem, jednak żartem nie była.

Wydarzenie było promowane na Instagramie, sprzedawano nawet bilety.

Policja Chorzów screen Instagram

Sukces pierwszej „gali” 

– Przeglądając portale społecznościowe policjanci natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Choć początkowo wszystko wyglądało jedynie na żart, kolejne ustalenia niestety to potwierdziły. Informacje zdobyte przez śledczych mówiły o tym, że podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu – informuje śląska policja.

Pierwsza spontaniczna „impreza” miała okazać się dużym sukcesem, dlatego dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować „profesjonalną galę” dla nieletnich amatorów MMA.

Można było kupić bilet

Na jednym z portali społecznościowych utworzyli oficjalny profil, gdzie zamieszczali bieżące informacje.

„Zapraszamy do kupna biletów – możliwość kupna biletu na sobotę od 13:30 na ul. Kordeckiego, a stamtąd powiemy wam gdzie macie iść dalej” – napisano.

Śląska Policja

Wkroczyła policja

– Policjanci z Chorzowa w ostatniej chwili udaremnili nielegalne walki. Nie uchroni to jednak zarówno organizatorów, jak i uczestników przed odpowiedzialnością. Dorosłym organizatorom grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym – czytamy w komunikacie.

 

 

źródło: Śląska Policja