Niemcy zalegalizują marihuanę. 30 gramów na własny użytek

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Wiele wskazuje na to, że u naszych sąsiadów będzie zalegalizowana marihuana. W środę niemiecki rząd zatwierdził plany legalizacji zabronionej w wielu krajach rośliny. Marihuana ma być legalna na terenie całych Niemiec. 

„Gabinet federalny podjął decyzję w sprawie kluczowych punktów legalizacji marihuany w Niemczech. Zgodnie z planami koalicji rządzącej w przyszłości konopie indyjskie i aktywny składnik tetrahydrokannabinol (THC) nie będą już legalnie klasyfikowane jako narkotyki” — pisze Business Insider powołując się na ZDF.

„Legalizacja konopi jest konieczna, jeśli chcemy zakończyć naszą nieudaną walkę z przestępczością narkotykową. Ustawa ograniczy też konsumpcję, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Lepsze zdrowie i mniejsza konsumpcja są celem” – napisał w mediach społecznościowych Karl Lauterbach, minister zdrowia Niemiec.

 

Jeśli zapowiedzi wejdą w życie, to w Niemczech każdy będzie mógł uprawiać do dwóch roślin konopi indyjskich, z kolei posiadać będzie można nawet 30 gramów. Czy niebawem podobne pomysły będą wprowadzane w Polsce? Nie jest to wykluczone, ponieważ od lat nasz kraj bardzo często bierze przykład z Berlina.

Surowe kary w Polsce 

Kilka dni temu informowaliśmy o akcji policji. Bytomscy funkcjonariusze zarekwirowała jedną roślinę konopi indyjskiej. Było to możliwe dzięki donosowi przechodnia, który zobaczył podejrzaną roślinę przez okno mieszkania na parterze.

„O nietypowej uprawie policję zawiadomiła osoba, która przechodząc obok okien, jednego z mieszkań usytuowanych na parterze zauważyła roślinę przypominającą konopie” – informowała Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli krzak. Roślina znajdował się przy samym oknie. Właściciel wiedział, że posiada roślinę, której uprawa jest zabroniona. Usłyszał już zarzut, a sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu do trzech lat więzienia.

fot. Policja Bytom

źródło: Businessinsider, media społecznościowe, Policja Bytom
Oprac. Redakcja