Wybuch pieca w budynku wielorodzinnym w Kaletach

fot. OSP Kalety/Facebook

Wybuch pieca na paliwa stałe w budynku wielorodzinnym w Kaletach. Dym wydobywał się z mieszkania na parterze. 

Do zdarzenia doszło w środę, 17 sierpnia w budynku wielorodzinnym przy ulicy 1. Maja w Kaletach. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że z mieszkania na parterze wydobywa się dym. Zadymiona była również piwnica.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Tarnowskie Góry, na miejscu zastano już jednostkę OSP z Kalet i Żyglinka. Był również zespół ratownictwa medycznego. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pojawienie się zadymienia w mieszkaniu, które spowodowane było niewielkim wybuchem z pieca na paliwo stałe. Piec znajdował się w kuchni – mówi Maciej Świderski, rzecznik prasowy tarnogórskiej straży pożarnej.

fot. OSP Kalety/Facebook

W chwili zdarzenia w mieszkaniu znajdował się mężczyzna, który opuścił budynek przed przybyciem służb ratunkowych.

– Została wezwana do niego pomoc medyczna celem skontrolowania stanu zdrowia. Początkowy pomiar detektorem gazowym na obecność tlenku węgla wskazywał przekroczoną normę. Po przewietrzeniu pomieszczenia wszystko wróciło do normy – relacjonuje rzecznik prasowy.

Po przeprowadzeniu kontroli sąsiednich mieszkań nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Zespół ratownictwa medycznego przebadał mężczyznę, jednak on odmówił transportu do szpitala celem dalszej diagnostyki.

 

źródło: tarnogorski
Oprac. Redakcja