Nitroerg uruchomił linię produkcyjną w Krupskim Młynie. Inwestycja warta 77 mln zł

Fot. kghm.com

NITROERG otwiera nową inwestycję za 77 mln zł.

Spółka należąca do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź uruchamia w Krupskim Młynie linię do produkcji uszlachetniacza oleju napędowego. To jedyna tego rodzaju instalacja w Polsce i jedna z zaledwie kilku na świecie, gdzie wytwarzany jest ten produkt. Inwestycja warta 77 mln zł znacząco zwiększy moce produkcyjne. – czytamy w komunikacie.

– Na ręce prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego składam dla całej kadry zarządzającej gratulacje za wielki sukces…

Publiée par KGHM to my sur Mercredi 25 septembre 2019

Dzięki nowej linii produkcyjnej wzrośnie wydajność i poprawi się bezpieczeństwo całego procesu produkcji. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii odzyskane w trakcie procesu kwasy azotowy i siarkowy, zostają poddane pełnemu recyklingowi. Częściowe finansowanie inwestycji zapewnił Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– KGHM należy do światowej czołówki spółek prowadzących działalność wydobywczą oraz hutniczą. Naszą potęgę buduje komplementarność grupy kapitałowej KGHM. To dzięki spółkom jak NITROERG możemy być pewni ciągłości i jakości procesu technologicznego. Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Produkcja dodatku do oleju napędowego wykorzystywanego w silnikach diesla jest jednym z trzech głównych obszarów działalności NITROERG. Dziś otwieramy nową instalację, która praktycznie podwaja nasze zdolności produkcyjne. Dzięki temu będziemy mogli odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynków w Europie, Ameryce Północnej i Afryce. Światowe trendy oraz analizy, które prowadzimy, pokazują, że popyt będzie w kolejnych latach wzrastał. Już rozpoczynamy prace nad kolejnymi uszlachetniaczami na bazie NITROCETU, które będą mogły być wykorzystywane w maszynach poza drogowych, w tym m.in. w okrętach, lokomotywach, maszynach górniczych  – mówił Grzegorz Sosna, Prezes Zarządu NITROERG S.A.

NITROERG S.A. ma blisko 150-letnią historię. Siedziba Spółki i zakład produkcyjny znajduje się w Bieruniu (rok założenia 1871), a drugą lokalizacją działalności jest zakład w Krupskim Młynie, który rozpoczął swoją działalność 1874 roku. Od 2011 roku głównym udziałowcem NITROERG S.A. jest Spółka KGHM Polska Miedź S.A.

 

źródło: kghm.com