Novak Djoković wygrał w australijskim sądzie!

fot. twitter.com/DjokerNole

Od kilku dni jednym z głównych tematów na świecie jest temat Novaka Djokovicia, który pojechał na Australian Open będąc osobą niezaszczepioną przeciw COVID-19. Serbski tenisista przebywał w ośrodku dla imigrantów po tym, jak australijskie władze cofnęły mu pozwolenie na wjazd do kraju. 

Prawnicy lidera światowego rankingu tenisistów zaskarżyli decyzję. Dzisiaj odbyła się rozprawa, podczas której sędzia nakazał natychmiastowe wypuszczenie Djokovica z hotelu. W poniedziałek Novak Djoković za pośrednictwem Twitter poinformował, że chce zagrać w Australian Open.

– Jestem zadowolony i wdzięczny sędziemu za przywrócenie ważności mojej wizy. Pomimo wszystkiego, co się wydarzyło, chcę zostać i spróbować konkurować w Australian Open. Skupiam się na tym. Przyleciałem tutaj, aby zagrać przed niesamowitymi fanami na jednym z najważniejszych wydarzeń – napisał Djoković.

Dla wielu Novak Djoković stał się ikoną walki o wolność w czasach postępującego „sanitaryzmu”. Jego występ w AO nadal jest niepewny, jednak w oczach milionów  już jest zwycięzcą. Słowa poparcia płyną z całego świata.

 

(r.d)