Nowa pływalnia w Radzionkowie. W basenie wykryto bakterie gronkowca

fot. MOSiR Radzionków

W Radzionkowie, zaledwie kilka tygodni po uroczystym otwarciu nowego basenu, pojawiły się problemy związane z bezpieczeństwem sanitarnym.

10 listopada mieszkańcy miasta z entuzjazmem powitali nową pływalnię, która stała się symbolem rozwoju i modernizacji regionu. Niestety, radość okazała się krótka. W oficjalnym komunikacie wydanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie poinformowano, że 1 grudnia w basenie rekreacyjnym wykryto obecność bakterii gronkowca. Bakterie te są znane z potencjalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego, szczególnie w miejscach, gdzie ludzie mają bezpośredni kontakt z wodą.

W związku z tym zdarzeniem, niecka rekreacyjna basenu została tymczasowo zamknięta dla publiczności. Decyzja ta została podjęta w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz umożliwienia przeprowadzenia dokładnych badań i działań dezynfekcyjnych.

MOSiR zapewnia, że jeśli wyniki badań potwierdzą usunięcie bakterii, basen rekreacyjny zostanie ponownie otwarty dla mieszkańców 6 grudnia. Mimo zamknięcia basenu rekreacyjnego, inne części kompleksu, w tym basen sportowy, wanna jacuzzi oraz sauny, pozostają dostępne dla odwiedzających.

 

źródło: MOSiR Radzionków