Nowy ordynator oddziału chirurgii i chemioterapii w tarnogórskim szpitalu

fot. WSP Tarnowskie Góry

Doktor Krzysztof Klakla został wybrany na stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii z Pododdziałem Chemioterapii w tarnogórskim szpitalu powiatowym.

– Pierwszego września oficjalnie przejmie obowiązki dr n. med. Jerzego Rdesa, który kierował tym Oddziałem od 2012 roku – informuje placówka.

Dr n. med. Krzysztof Klakla urodził się w Bytomiu. W 1995 roku ukończył Wydział Lekarski w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Następnie podjął pracę w III Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu. W 2004 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. W latach 2005 – 2008 odbywał szkolenie specjalizacyjne w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej.

 

Od 2014 roku pracuje w Szwecji 

Od października 2014 roku pracuje w Szwecji w Klinice Chirurgii w Karlskoga, wchodzącej w skład Szpitala Uniwersyteckiego w Örebro, a od 2019 także w niepełnym wymiarze godzin w Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chemioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Jego dorobek naukowy stanowi 10 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Poza pracą zawodową jest zapalonym narciarzem i żeglarzem, wielokrotnie startującym w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Lekarzy.

 

źródło: WSP Tarnowskie Góry/Facebook