Nowy plac zabaw w Parku w Świerklańcu. Po latach zaniedbań nareszcie jest

Plac zabaw w Parku w Świerklańcu fot. tarnogorski.info

Po wielu latach zaniedbań nareszcie Park w Świerklańcu doczekał się nowego placu zabaw. Inwestycja ta była wyczekiwana przez rodziców i dzieci. Wójt jest zdziwiony, że nowy obiekt cieszy się tak dużą popularnością. 

Nie ma wątpliwości, że Park w Świerklańcu jest jednym z najpiękniejszych w województwie śląskim. Dlatego dziwi fakt, że dopiero w 2022 roku postanowiono wybudować nowy plac zabaw. Jednak lepiej późno, niż wcale.

 

W jednym z wywiadów wójt Marek Cyl powiedział, że zainteresowanie placem zabaw przerosło jego oczekiwania. Nie wiemy, dlaczego włodarz tak sformułował swoją wypowiedź, ponieważ było pewne, że tak będzie. Tajemnicą nie jest, że do parku przychodzą całe rodziny. Od lat mieszkańcy i przyjezdni zwracali uwagę na niewykorzystany potencjał parku. Można śmiało powiedzieć, że brak porządnego placu zabaw był absurdem i dużym zaniedbaniem lokalnego samorządu.

Plac zabaw za 110 tys. zł 

Nowy plac zabaw znajduje się przy ścieżce pomiędzy parkingiem głównym a Pałacem Kawalera. Plac zabaw został zmodernizowany za niecałe 110 tys. zł. Gmina Świerklaniec wyłożyła 30 tys. złotych. Pozostała część kwoty stanowiło dofinansowanie z Inicjatywy Sołeckiej z budżetu marszałkowskiego.

„Pojawiły się nowe, certyfikowane zabawki, które wykonane są z drewna i stanowią spójną całość z charakterem zabytkowego Parku. Linozjazd, lokomotywa z tunelem, nowe huśtawki i zjeżdżalnie to tylko niektóre urządzenia do zabawy. W ramach projektu renowację przeszły także istniejące już w tym miejscu zabawki” – informuje świerklaniecki magistrat.

 

 

źródło: UG Świerklaniec, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek