Nowy sprzęt za 1,5 mln zł dla GCR Repty. Odciąży pracowników i ułatwi rehabilitację

fot. materiał prasowy GCR

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” będzie miało nowy sprzęt za 1,5 mln złotych. Nowe urządzenia poprawią warunki pracy pracowników.

Personel, który na co dzień stawia na nogi pacjentów będzie miał nowocześniejszy sprzęt. Zyska personel i pacjenci, bo zakupy obejmują m.in. stoły do masażu czy wózki do przewozu pacjentów. Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszy UE.

– Opieka nad pacjentem to bardzo ciężka fizyczna praca. Wiąże się z podnoszeniem pacjenta, transportowaniem na zabiegi, masażami. Do tego biały personel musi uzupełniać dokumentację medyczną. Wyposażenie, którym dysponują „Repty”, spełnia wymogi BHP, ale ma już swoje lata. Czas na wymianę – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR.

 

Do realizacji projektu, który ma poprawić warunki pracy w Reptach, przygotowywano się długo, by precyzyjnie określić potrzeby.

– Pracownicy wypełniali ankiety, na podstawie których stwierdzono, z jakimi dolegliwościami bólowymi borykają się najczęściej – mówi Alina Mzyk, specjalista ds. funduszy pomocowych.

Najbardziej odczuwalny problem to obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego. Bóle kręgosłupa, szyi, rąk i nóg. Fizjoterapeuci skarżą się na bóle mięśniowe rąk, ramion, barków.

Nowy sprzęt odciąży wykonywanie rehabilitacji i ułatwi transport pacjentów.

Pierwszym zakupem był stół pionizacyjny z funkcją kroczenia o wartości prawie 370 tys. zł. Jest wykorzystywany do rehabilitacji pacjentów, którzy od nowa uczą się stawiać pierwsze kroki. Są to pacjenci po urazach, udarach.

 

źródło/foto: materiał prasowy GCR