Ekipa firmy Olmet nieodpłatnie pomaga czyścić zalew z wodorostów

fot. Olmet

Wczoraj informowaliśmy o wodorostach, które zalegają na brzegu zalewu Nakło-Chechło. Dziś rozpoczęły się wielkie porządki. 

Tarnogórska firma Olmet kolejny raz pozytywnie zaskakuje. Firma specjalizująca się w recyklingu pojazdów wysłała do prac porządkowych na Chechle swoich pracowników i ciężki sprzęt. Co ważne, za swoją prace nie chce pieniędzy, robi to można powiedzieć społecznie.

„Nasza ekipa od rana nieodpłatnie pomaga oczyścić zalew Nakło-Chechło. Do tej pory wywieźliśmy ok. 50 ton wodorostów, a na tym nie kończymy! Najbliższe dni spędzimy na pomaganiu i oczyszczaniu tego urokliwego miejsca” – czytamy na profilu przedsiębiorstwa. 

Nie tylko firma Olmet pomaga, jednak ta pomoc jest najbardziej odczuwalna. Zalew Nakło-Chechło jest naszym wspólnym dobrem, więc cieszy fakt, że lokalni przedsiębiorcy biorą sprawy w swoje ręce.

Akwenem zarządza gmina Świerklaniec, która w tym roku kolejny raz podniosła opłaty za wjazd. Niestety nie przełożyło się to na jakość w zarządzaniu. Pojawiają się głosy, że do obsługi obiektu zatrudniono za dużo osób, co generuje dodatkowe koszty. Więcej na ten temat niebawem.

fot. Olmet
fot. Olmet
fot. Olmet
fot. Olmet
fot. Olmet
fot. Olmet

 

źródło: Olmet, tarnogorski