Opluł policjanta, a później chciał go przekupić. Wyciągnął z kieszeni 20 złotych

fot. KPP Tarnowskie Góry

18-latek zapamięta wypad do Tarnowskich Gór na długo. Do domu wrócił z zarzutami znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. 

Do zdarzenia doszło w piątkową noc na ulicy Przepiórek w Tarnowskich Górach. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z lokali miała bić się grupa osób. Na miejscu nie znaleziono jednak dowodów na burdę, za to natrafiono na 18-latka, który wykazywał wulgarne zachowania.

–  Stróże prawa chcieli upomnieć coraz bardziej pobudzonego mężczyznę, dlatego wspólnie opuścili lokal, żeby spokojnie porozmawiać na zewnątrz. Wtedy 18-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich puściły wszystkie hamulce i zaczął obrażać policjantów – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Upomnienia nic nie dały, dlatego zastosowano środków przymusu bezpośredniego. Wtedy mężczyzna opluł policjanta. Na komendzie okazało się, że piekarzanin wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

– Chcąc załagodzić całą sprawę i uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom 20 złotych, które miał w kieszeni, w zamian za to, że puszczą go wolno – relacjonuje rzecznik prasowy.

Finalnie 18-latek usłyszał trzy zarzuty i trafił przed oblicze prokuratora, który objął go policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. KPP Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry