Młody dentysta kandydatem Trzeciej Drogi na burmistrza Tarnowskich Gór

fot. Wacław Jan Kroczek/Facebook

Dentysta Wacław Jan Kroczek jest kandydatem Trzeciej Drogi na burmistrza Tarnowskich Gór. W przeszłości Kroczek zwrócił na siebie uwagę, organizując w regionie tzw. „tęczowe pikniki”.  W okresie pandemii COVID-19 promował noszenie maseczek i zachęcał do szczepień. 

Wacław Jan Kroczek jest najmłodszym w historii kandydatem na burmistrza Tarnowskich Gór. W czasie koronawirusa zasłynął z akcji w Parku Rubina w Miasteczku Śląskim. W pierwszych miesiącach 2021 roku grupa przeciwników obostrzeń pandemicznych zorganizowała w parku rodzinny piknik, który zgromadził kilkadziesiąt osób, w tym dzieci. Wszyscy uczestnicy nie mieli maseczek.

Wydarzenie to przykuło uwagę Kroczka i aktywistów młodej Lewicy, którzy przyjechali do parku. Doszło do wymiany zdań między obiema stronami. Kroczek, korzystając z ręcznego megafonu, apelował o odpowiedzialność i zachęcał do przestrzegania zaleceń zdrowotnych

– Apeluje do wszystkich o rozsądek, szczepmy się, nośmy maseczki — zaapelował z ręcznego megafonu, po czym został wyśmiany i odebrano mu urządzenie.

Zobaczcie nagranie

Czy 33-letni kandydat Trzeciej Drogi ma szanse zostać włodarzem Tarnowskich Gór? Na to pytanie poznamy odpowiedź już niebawem.

Kilka słów o kandydacie 

Wacław Jan Kroczek jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, aktywistą miejskim oraz członkiem Rady Dzielnicy Tarnowskie Góry Śródmieście-Centrum. Przez pewien czas był związany ze strukturami młodej Lewicy. Aktualnie reprezentuje partię Polska 2050 i PSL.

„W życiu politycznym reprezentuję poglądy lewicowo-liberalne, rozdział państwa od Kościoła, wsparcie dla najuboższych, równe szanse dla młodych, prawo pracy, politykę mieszkaniową i ekologiczną oraz antydyskryminacyjną. W 2019 r. wystartowałem w wyborach parlamentarnych z listy Lewicy w gliwickim okręgu wyborczym uzyskując 2175 głosów. W lipcu 2020 aktywnie protestowałem przeciwko wprowadzeniu tzw „strefy wolnej of LGBT” w Bytomiu prowadząc równocześnie dyskusje z radnymi miejskimi; działania te okazały się skuteczne – dyskryminacyjny projekt przepadł w głosowaniu. Od października 2020 byłem jednym z liderów Strajku Kobiet w Tarnowskich Górach, przeciwko wyrokowi trybunału J. Przyłębskiej brutalnie odbierającemu bez konsultacji społecznych prawo polskim kobietom do legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu” – czytamy na profilu Kroczka, który został utworzony na platformie Patronite.

 

 

źródło: patronite.pl/waclawjan, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek