Osiem nowoczesnych respiratorów stoi na nieczynnym OIOM-ie. NFZ nie widzi problemu

Oddział intensywnej terapii w Kluczbork fot. Paweł Kukiz/facebook

Nowoczesny oddział intensywnej terapii w Kluczborku stoi nieużywany. Urzędnicy od kilku lat nie potrafią go uruchomić. Nawet w dobie kryzysu epidemii koronawirusa, NFZ nie widzi problemu. 

– Sam jestem zażenowany, że teraz, gdy powinniśmy mobilizować się przed nadchodzącą falą zachorowań na koronawirusa, przychodzi mi zgłaszać pretensje. Tak, mamy nowy oddział intensywnej terapii, z ośmioma miejscami i nieużywanym osprzętem. Jego uruchomienie jest blokowane przez brak decyzji urzędników NFZ w Opolu – mówił portalowi wp.pl, prezes szpitala Vital Medic w Kluczborku.

 

Głos w tej sprawie zabrał również polityk Paweł Kukiz.

– W czasie, gdy cała Polska liczy posiadane respiratory i łózka intensywnej terapii na OIOM-ach, które może wystawić na front walki z koronawirusem, gdy we Włoszech umierają zakażeni wirusem ludzie, którzy nie mieli tego szczęścia, by dostać miejsce na OIOM-ie, bo ich zwyczajnie dla nich zabrakło, tu, na mojej Opolszczyźnie, w Kluczborku, w szpitalu Vital Medic, znajduje się nieczynny od 4 lat, supernowoczesny, 8-łózkowy OIOM. Chyba aktualnie jedyny nieczynny, nowy OIOM w całej Europie, kuriozalnie, bo wybudowany za unijne pieniądze – krytykuje działanie rządu Kukiz.

W czasie, gdy cała Polska liczy posiadane respiratory i łózka intensywnej terapii na OIOM-ach, które może wystawić na…

Publiée par Paweł Kukiz sur Jeudi 12 mars 2020

 

 

źródło: wp.pl, facebook