Otwarcie centrum zdrowia. „A później poszli do Biedronki”

fot. Starostwo Tarnogórskie

W poniedziałek w Tarnowskich Górach oficjalnie otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, ponieważ po wielu miesiącach bezsensownych i nieskutecznych obostrzeń pandemicznych, stan psychiki wielu młodych Polaków jest w opłakanym stanie. Lawinowo rośnie liczba samobójstw i stanów depresyjnych. 

Nowe centrum powstało przy ulicy Opolskiej i jest prowadzone przez tarnogórski szpital powiatowy. Na pacjentów czeka dzienny oddział psychiatryczny i rehabilitacyjny oraz poradnia dla dzieci i młodzieży.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyła m.in. posłanka PiS Barbara Dziuk oraz poseł PO Tomasz Głogowski. Był też burmistrz Arkadiusz Czech, starosta tarnogórski Krystyna Kosmala i wielu innych samorządowców. Jak to bywa przy tego typu imprezach, została przeciętna symboliczna wstęga.

Kontakt do centrum:
Poradnia: (32) 285 42 13
Oddział dzienny: 661 700 697

Tarnogórscy politycy mieli na twarzach maseczki, ponieważ minister zdrowia Adam Niedzielski przedłużył do 31 grudnia obowiązek noszenia maseczek w placówkach medycznych i aptekach. Niektórzy poddają w wątpliwość tego typu obowiązek, ponieważ w marketach wirusa nie ma.

fot. Starostwo Tarnogórskie
fot. Starostwo Tarnogórskie
fot. Starostwo Tarnogórskie
źródło: UM Tarnowskie Góry