Ożarowice. Nie żyje 71-letni mężczyzna. Przewrócił się przy kościele

fot. OSP Ożarowice

Nie żyje 71-letni mężczyzna, który przewrócił się przy kościele w Ożarowicach. – Doszło to zatrzymania akcji serca i nagłego zatrzymania krążenia – relacjonuje policja. 

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 13:00 przy ulicy Tarnogórskiej. – W chwili zdarzenia nie było wolnej karetki w naszym rejonie, a ponieważ potrzebna była natychmiastowa pomoc medyczna, zostaliśmy poproszeni o pomoc. Na miejsce została wysłana lokalna jednostka OSP oraz jeden z zastępów PSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przejęli prowadzenie reanimacji od przechodniów, którzy jako pierwsi udzielali pomocy – mówi mł. kpt. Wojciech Poloczek, rzecznik prasowy tarnogórskiej straży pożarnej.

Karetka pogotowia dojechała po ok. 20 minutach od zgłoszenia. Niestety mężczyzna zmarł. 

– Przy kościele przewrócił się starszy mężczyzna. Doszło to zatrzymania akcji serca i nagłego zatrzymania krążenia. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, która udzieliła pomocy mężczyźnie. Niestety senior zmarł. Nie stwierdzono udziału osób trzecich, prokurator odstąpił od czynności – poinformowała nas tarnogórska policja.

(r.d)