Ożarowice. Złodzieje grasują, a gmina nie ma pieniędzy na oświetlenie?

fot. mieszkaniec

Mieszkańcy i właściciele posesji znajdujących się przy ulicy Granitowej, Diamentowej i Kamiennej w Celinach (gm. Ożarowice) od miesięcy proszą wójta o oświetlenie ulic, przy których mieszkają.

Mieszkańcy, widząc bezczynność władzy, napisali petycję do wójta, w której zwracają uwagę na bezpieczeństwo swoje i dzieci.

„W ostatnim okresie w tej okolicy mieszkańcy zauważają podejrzane i obce osoby, które obserwują domy i posesje, wchodzą na ich teren, a nawet zdarzyło się, że w tym rejonie w październiku doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Egzystując w tych ciemnościach obawialiśmy się zawsze o swoje bezpieczeństwo, o bezpieczeństwo naszych dzieci i naszego mienia.

Baliśmy się, że „złodzieje” czy „oszuści” lub inni niebezpieczni ludzie (przestępcy) zaobserwują to i wykorzystają nadarzające się sytuacje. (..) przy tych ulicach żyją i mieszkają rodziny z dziećmi, budują się kolejne domy, a okolica ta ciągle pogrążona jest w ciemnościach. Czujemy się po prostu zapomniani przez Władze Gminy.” – czytamy w petycji.

Co ciekawe słupy stoją, ale lamp nie ma. 

 

Słup

Lampy, dom

„Z jakich pieniędzy, jak będą mieszkańcy, jak będą podatnicy, to dostaną”. – odniósł się do braku oświetlenia wójt Czapla, w komentarzu dla telewizji TVS.

Do wypowiedzi włodarza odniosła się Pani Martyna, właścicielka posesji przy ulicy Kamiennej.

 „Najśmieszniejsze w tej sytuacji jest stanowisko wójta gminy Ożarowice, musimy zapracować i płacić podatki. Przecież płacimy podatki na dodatek wzrosły w ostatnim czasie. Być może nasze wnuki doczekają się światłości. Brak mi słów, by skomentować wypowiedź wójta.

Jesteśmy również wdzięczni Komendantowi tarnogórskiej policji insp. mgr inż. Krzysztof Hajda, za przychylność złożonego wniosku o zmorzenie patroli oznakowanych, jak również nieoznakowanych w rejonie sołectwa Celiny. Jak na razie amatorów cudzej własności nie udało się złapać.”


Mieszkańcy sołectwa Celiny w listopadzie ubiegłego roku napisali petycję.

Jak twierdzą, do dzisiaj nie otrzymali odpowiedzi.

 

Petycja Celiny 1

Petycja Celiny 2

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

 

źródło: BIP Ożarowice