Ożarowice. Znęcał się nad żoną i niespełna rocznym dzieckiem

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z tarnogórskiego garnizonu zatrzymali mężczyznę, który od kilku lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i niespełna rocznym dzieckiem. Młody mężczyzna został aresztowany. Może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. 

Policja informuje, że 27-letni mieszkaniec gminy Ożarowice od kilku lat znęcał się nad swoją rodziną. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

– Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach zastosował tymczasowy areszt dla zatrzymanego sprawcy przemocy w rodzinie. 27-letni mężczyzna od 2019 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i niespełna rocznym dzieckiem – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Kobieta wezwała pomoc 

– Policjantów o całej sytuacji powiadomiła pokrzywdzona kobieta. Mundurowi od razu zatrzymali domowego oprawcę i przedstawili mu zarzuty. Za stosowa nie przemocy w rodzinie grozi mu do 5 lat więzienia – dodaje Kamil Kubica.

Policja apeluje, aby nie tolerować jakiekolwiek formy przemocy 

„Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie” – informuje policja.

Jeśli widzisz, że osobom z twojego otoczenia dzieje się krzywda, powiadom służby. Możesz zadzwonić na policję, straż miejską lub poinformować najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja