Pandora Gate. Youtuber Stuu został zatrzymany w Wielkiej Brytanii

fot. Polska Policja/x.com

Poszukiwany listem gończym youtuber Stuart B., znany jako Stuu, został zatrzymany przez policję w Wielkiej Brytanii – poinformowała w sobotę polska policja.

„Oficer Łącznikowy polskiej policji w Wielkiej Brytanii oraz policjanci Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji cały czas byli w kontakcie z policjantami w Wielkiej Brytanii wskazując miejsce pobytu Stuu. Wydany wczoraj list gończy umożliwił zatrzymanie go” – przekazano w komunikacie.

 

Na początku października na swoim kanale w mediach społecznościowych Sylwester Wardęga opublikował materiał, w którym poruszył kontrowersje związane z Stuartem B., który jest bardziej rozpoznawalny jako Stuu.

Wardęga stwierdził, że Stuu był zaangażowany w działania, takie jak opisywanie swoich erotycznych fantazji 13-letniej dziewczynce oraz spotykanie się z nieletnią poza światem internetu. Wardęga również sugerował, że inni influencerzy związani z YouTube mogą mieć związek z tą sprawą.

„Warszawska prokuratura już podjęła działania zmierzające do przekazania youtubera polskim organom ścigania” – poinformował Zbigniew Ziobro.

„Za czyny o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich grozi mu do 15 lat więzienia” – dodał minister Ziobro.

źródło: Media społecznościowe