Park wodny będzie miał konkurencję. Wybrano wykonawcę na budowę basenu w Radzionkowie

fot. tarnogorski, UM Radzionkow

Już niebawem park wodny w Tarnowskich Górach będzie miał w regionie konkurencję. W Radzionkowie za blisko 16,5 mln zł powstanie kryty basen. Obiekt będzie posiadał strefę SPA, sauny i dwie niecki basenowe. 

Tarnogórski park wodny od wielu lat w okolicy nie ma konkurencji, co poniekąd przekłada się na „monopol cenowy”. Najbliższy podobny obiekt jest zlokalizowany w Rudzie Śląskiej i od niedawna w Częstochowie. Za niespełna 1,5 roku w powiecie tarnogórskim ma powstać drugi kryty basen.

 27 grudnia 2021 roku została podpisana umowa na budowę krytego basenu miejskiego.

fot. UM Radzionków

– Powstaną dwie niecki basenowe o zmiennych głębokościach – sportowa o wymiarach 25m x 12,5 m oraz do nauki pływania o wymiarach 12,5m x 6,8 m; mini strefa rekreacyjna SPA (dwie wanny jacuzzi, sauna sucha, sauna parowa i natrysk), zespół przebieralni dla 80 osób. Dodatkowo powstanie łącznik pomiędzy basenem a halą sportową – przekazała nam Beata Jurczyk, rzecznik prasowy radzionkowskiego magistratu.

Przetarg na budowę basenu wygrało przedsiębiorstwo Kartel z Jędrzejowa. Termin realizacji to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli jest szansa, że w połowie 2023 roku będzie można już korzystać z obiektu.

Wizualizacje 

UM Radzionków
UM Radzionków